Fillimi i bisedimeve me BE-në varet nga katër kushte
Agjencia e lajmeve AIM shkruan se është e mundur që fillimi i bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë në BE të fillojnë në qershor të 2019-tës.

Është e mundur që Këshilli i BE-së të propozojë nisjen e bisedimeve për anëtarësim në qershor të vitit 2019 me katër kushte: zbatimi i prioriteteve reformatore, zbatimi i marrëveshjes për ermin, Raport pozitiv nga Komisioni Evropian dhe vendim nga Këshilli i BE-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nisja e bisedimeve me Maqedoninë është e kushtëzuar edhe me zhvillimin e reformave.
Shtuar më 26/06/2018, ora 19:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori