Festa e “11 Tetorit”, Zaev bën thirrje për ruajtjen e patriotizmit
76 vite nga fillimi i kryengritjes antifashiste dhe luftës çlirimtare, sot në Maqedoni do të shënohen me disa aktivitete të organizuara nga Qeveria, Kuvendi, Lidhja e luftëtarëve dhe Komunat e Prilepit dhe Kumanovës.

Sot Kryeministri Zoran Zaev ka marrë pjesë në përkujtimin kryengritjes popullore në përmendoren e luftëtarëve të qytetit të Shkupit .

Shumë delegacione vendosën kurora me lule në ditën e përkujtimit të tyre.

“Patriotizmin tonë gjeneratat e ardhshme do ta festojnë vetëm nëse u japin më shumë arsye, ashtu siç na dhanë neve gjeneratat e partizanëve të luftës antifashiste dhe nacionalçlirimtare”, ka thënë Zaev. /albeu.com/

Shtuar më 11/10/2017, ora 13:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori