Fërçkovski tregon kritikat ndaj qeverisë për reformat në gjyqësor
Ish-ministri dhe profesori universitar, Ljubomir Fërçkovski ka kritikuar Qeverinë e Maqedonisë për reformat në gjyqësor.

”Ka sinjale të para. E merrni me mend për sinjalet e para? Janë skandaloze. Na kanë thënë se do të na paguajnë, është qesharake. Ja edhe do të ju paguajmë. Nuk e kuptoj se pse bëjmë këtë diskutim.

Nuk e kuptojnë se duhet reforma thelbësore. Mendoj se duan të na blejnë me këtë. Reformat e BE-së i fshehën dhe i strategjinë e bënë nën masë. Nuk na dhanë ta shohim përgjigjen e BE-së. Tash bëjmë punë pa punë” ka thënë Fërçkovski për 24Analiza.

Fërçkovski tha se paketi i ligjeve në drejtësi do të miratohet dhe do ketë frymë të re në gjyqësi.

Ai është pjesë e Këshillit për reforma në gjyqësinë e Maqedonisë.
Shtuar më 16/12/2017, ora 20:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori