Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Fërçkovski ironizon deklaratën e Gjorge
Profesori Lubomir Fërçkovski ka publikuar një artikull të titulluar "Trupi i dëshirës është fotografi", ku shpreh qëndrimin e tij në lidhje me çëshjten e emrit me Greqinë.

Ai fjalin e fundit të shkrimit të tij të publikuar në portalin Libertas, ia dedikon deklaratës së presidentit Gjorge Ivanov, i cili thotë se për të është i pranueshëm propozim erga omnes për Maqedonin, transmeton Zhurnal.

Por, Fërçkovski shkruan: Zaten, çfarë e** të perspektivës mund të ketë shteti me Gjorge-erga omnes?

Fërçkovski është i njohur me fjalorin e ashpër në kolumnat e tij kundrejt shtetit, ndërsa ai ishte kandidat për president në zgjedhjet e kaluara dhe ish ministër i brendshëm i Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2013, ora 12:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori