Fëmija i parë i lindur në Maqedoni është vajzë
Foshnja e parë në Maqedoni ka lindur në 00:01 minutë në Klinikën për gjinekologji dhe akusheri pranë Qendrës klinike universitetare në Shkup.

Foshnja vajzë peshon 3 kilogram e 550 gramë dhe është e gjatë 51 centrimetra, ndërsa fëmija është e kombësisë maqedonase.
Shtuar më 01/01/2015, ora 12:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori