Fazliu dënohet me dy vite burg pasi shkaktoi zjarrin në postë
Gjykata Penale në Shkup ka marrë vendim të byrgosë me dy vite burg Armend Fazliun i cili shkaktoi djegien e Postave të Maqedonisë.

Ai dënohet për veprën, rezik për sigurinë e përgjithshme dhe sipas gjykatës zjarri i madh është shkaktuar në zyrën e tij.

Fazliu përsëri ka deklaruar se është i pafajshëm, dhe se nuk ka pirë cigare në zyrë, e sipas tij zjarri ka shpërthyer nga instalimi i keq elektrik.

Drejtori i postave nuk ka kërkuar kompensim për dëmet e shkaktuara nga zjarri pasi kompania e sigurimeve është ajo që do të mbulojë dëmet nga zjarri. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2014, ora 16:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori