Familja shqiptare nga Radishani zhytur në krizë
Familja Zeiqiri nga Radishani i Shkupit, që ra pre e dhunës nga maqedonasit, po përballet me një krizë të thellë financiare.

Që pas sulmit, ata nuk po merren më me biznesin e tyre, privat, për shkak se ruajnë shtëpinë nga ndonjë sulm i mundshëm.

“Sulme të drejtpërdrejta nuk kemi pasur po sillen mblidhen para shtëpisë tonë, bërtasin, bëjnë zhurmë, thjesht pengojnë dhe nuk kemi rehati në shtëpinë tonë. I ftoj të gjith ata qe mendojnë se e kemi lehtë që ta kalojmë një natë këtu dhe ta shohin se në çfarë stresi jemi”, tha Semi Zeqiri për Portalb.

Sipas tij, natën që janë bërë trazirat në Gjorçe, përpara shtëpisë ka patur shumë zhurmë dhe frika ishte evidente për sulm të mundshëm huligan.

Ai thotë se edhe sigurinë e duhur nga policia nuk e kanë. /albeu.com/


Shtuar më 19/06/2014, ora 10:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori