Eurodeputetët i "tërheqin veshin" Gruevskit për "Stop Soros"-in
Dy eurodeputet anëtarë të partisë europiane popullore Elmar Brok dhe Andrej Kovacev, i kanë dërguar një letër kreut të VMRO-së Nikolla Gruevskit lidhur me organizimin e nismës "Stop Soros".

Brok dhe Kovacev i kërkojnë Gruevskit që për shkak të afërsisë me qëndrimet e Cilimanov, të ndërmarrë masat dhe të përgjigjet për vlerat europiane dhe principet në të cilat veprojnë. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2017, ora 12:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori