Ervan Fuere: Gruevski nuk do të mund të bëhet kryeministër
Ervan Fuere, ish euroambasadori në Shkup në deklaratën e tij të fundit për media ka thënë se Nikolla Gruevski pas gjithë atyre problemeve që i solli vendit dhe popullit nuk meriton që edhe një mandat të jetë kryeministër.

VMRO diskualifikohet nga qeveria e re sepse qartë shihet se janë kundër reformave urgjente dhe me prioritet si është prokuroria speciale, ka thënë mes tjerave Fuere duke shtuar se përgjegjësia tashmë bie në partitë tjera të cilat duhet të marrin obligimet që kanë mbi supe. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2016, ora 18:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori