Erdogan shijon byrekun me mish në byrektoren e tetovarit në Beograd
Pëlqej
Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksandar Vuçiç, gjeti kohë për të shëtitur nëpër Beograd.

Erdogan i shoqëruar edhe gruaja e tij Emine Erdogan vizituan xhaminë e këtij kryeqyteti serb ku ka takuar edhe shume shqiptare dhe vizituar Pallatin e Simiteve, ku presidenti Erdogan me zonjën e parë kanë ngrenë byrek të shqiptarëve.

Pikërisht në dyqanin e një tetovari ka shijuar byrekun me mish, që është një nga ushqimet e preferuara dhe që e kishte shijuar në Tetovë e Gostivar, gjatë vizitave të tij.
Shtuar më 11/10/2017, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori