Ende asnjë vendim, seanca konstituive vazhdon të hënën
Seanca e sotme kuvendore edhe pas pushimit vazhdoi me vërejtje procedurale.

VMRO-DPMNE përsëriti qëndrimin se e drejta e deputetëve për fjalë është kushtetuese, e garantuar sipas rregullores dhe nuk mund ta marrë askush, ndërsa LSDM e ka quajtur uzurpim të funksionit kryesuesvendosjes së propozimit të tyre në votim.

Pas përmbylljes së debatit udhëheqësi Trajko Veljanovski tha se debati do të vazhdojë të hënën. /Albeu.com/

Shtuar më 06/04/2017, ora 19:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori