Emrat e publikuar nė Albeu, vendime tė mbledhjes sė djeshme
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Portali Albeu.com ishte i pari qė mbrėmė nė orėn 22:44 publikoi jozyrtarisht emrat e kandidatėve tė BDI-sė pėr kryetar komunash, lajm i cili mė pas u publikua gati nė tė gjitha mediat, fatkeqėsisht pa treguar burimin e lajmit, qė nė kėtė rast ishte Albeu.

Kėto emra, Albeu.com i siguroi nga burime brenda BDI-sė, ose mė saktė, nga pjesėmarrės nė mbledhjen e djeshme tė Kryesisė Qėndrore tė Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė Bashkimit Demokratik pėr Integrim.

Portali Albeu.com asnjėherė nuk ka publikuar lajme pa i konfirmuar ato nga disa burime.

Informacionet e publikuara mbrėmė, para se tė publikohesin janė konfirmuar edhe nga disa burime tė tjetra tė sigurta, kėshtuqė tė gjithė emrat e publikuar mbrėmė nė Albeu.com janė tė saktė dhe janė vendime tė mbledhjes sė djeshme.

Padyshim, derisa nuk janė zyrtare ka hapėsirė pėr ndryshime. Ndoshta, presionet ndaj kryesisė tė disa kandidatėve pėr kandidatė mund tė bėjnė qė tė ketė ndryshime nė emra, sidomos nė Tetovė dhe Strugė, dhe kjo ėshtė krejt normale.

Sidoqoftė, paanshmėria, saktėsia dhe besueshmėria nė informacionet qė pėrcjell e kanė bėrė Portalin Albeu me qendėr nė Tiranė, faqen mė tė vizituar tė shqiptarėve tė Maqedonisė, duke i lėnė pas edhe mediat vendore nė Maqedoni.

Pėr tė konfirmuar edhe njėherė se qėndrojmė pas lajmit tė publikuar dje, publikojmė edhe njėherė emrat e aprovuar mbrėmė nė mbledhjen e Kryesisė Qėndrore tė Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė BDI-sė:

Tetovė - Teuta Arifi
Gostivar - Nevzat Bejta
Dibėr - Ruzhdi Lata
Strugė - Arben Llabenishta
Ēair - Izet Mexhiti
Kėrēovė - Fatmir Dehari
Likovė - Sadulla Duraku
Saraj - Bekim Murati
Bogovinė - Hazbi Idrizi
Zhelinė - Fatmir Izairi
Bervenicė - Enver Pajaziti
Vrapēisht - Bajram Kadrija
Dollnen - Abdulla Bajramovski
Shtuar më 05/01/2013, ora 19:00
Menduh Jashari
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 00:46
Ju gjitmon jipni lajme te pa komfirmuara, i lexoni ne FB e pastaj i publikoni, sic keni vepruar edhe me shkrimin per DR qe e keni marr ne mediume tjera e vec ja keni ndrruar titullin dhe e keni publikuar nje lajm te pa konfirmuar, DR javen tjeter e mer vendimin per regjistrim, ku do te mbetet vertetsija juaj. Mos na shitni kopalla se gazuat duke punuar nenndikimin e idndivideve te caktuar.
Editori
e Hënë 7 Janar 2013, Ora 01:04
I nderuar Menduh,

Albeu nuk eshte burimi i lajmit per DR-ne. Burimi i lajmit per DR-ne eshte i shkruar qarte dhe sakte ne lajm.

Ceshtja qe trajtohet ketu eshte dicka tjeter, Ne asnjehere nuk kemi shkruar nje lajm, si burim i pare informacioni pa e konfirmuar ne disa burime, Kjo eshte verteta.

Te faleminderojme per komentin
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.