EKSKLUZIVE/ Zoran Zaev feston Bajramin me shqiptarët (VIDEO)
Sot besimtarët myslimanë në Maqedoni dhe botë festojnë festën e Kurban Bajramit, e cila është festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fitër Bajramit.

Risi e këtij Bajrami është se kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka marrë pjesë në faljen e namazin.

Ndërkaq një video e siguruar nga albeu.com, kryeministri maqedonas ka qëndruar në Komunën e Haracinës dhe u ka uruar Bajramin të pranishmëve. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2017, ora 12:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori