Edhe sot në këto lagje të Shkupit bëhet vaksinimi
Për pikat e vaksinimit “Jane Sandanski”, “Bit Pazar” dhe “Bukuresht” do të punojnë edhe për fundjavë në dy turne, në orën 07:30 deri në 19:00, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të hënën, më 7 janar do të punojnë vetëm në ndërrimin e parë prej 07:30 deri në 13:00.

Vaksinimi i fëmijëve ka filluar pasi është shpallur epidemia e fruthit në Shkup dhe është dhënë urdhër që të mos pranohen fëmijë të pa vaksinuar në çerdhe.
Shtuar më 06/01/2019, ora 08:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori