"Edhe qentë e dinë se Gruevski nuk do të jetë kryeministër"
Analisti dhe kritiku më ashpër i pushtetit, Branko Geroski, ka thënë se edhe kafshët e dinë se Gruevski nuk do të jetë kryeministër.

"Domethënë, jo vetëm që OBRM-PDUKM nuk do të fitojë bindshëm (në qoftë më pyesni mua, fitues bindës nuk do të ketë, dhe shanset e LSDM-së për të fituar nuk janë për nënvlerësim), por edhe ndonjë "fitore të mundhsme" të OBRM-PDUKM, për të cilën ëndërron i parduli, në thelb nuk zgjidhet asgjë – ajo parti më nuk mund të qeverisë në mënyrë efektive, kurse Gruevski nuk mund të jetë kryeministër legjitim.

Dhe ju lutem, mos më pyesni pse, aman! Tashmë është e qartë edhe për dhitë edhe qentë e Milenkos…", ka shkruar ndër të tjera Geroski.

Sipas tij, OBRM-PDUKM nuk do të kenë një fitore të bindshme në këto zgjedhje. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2016, ora 16:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori