Edhe në Greqi janë të paktë kundërshtarët e marrëveshjes (VIDEO)
Sot ditë historike ku është nënshkruar marrëveshja mes Greqisë dhe Maqedonisë që pas disa orëve do të ketë emrin Maqedonia e veriut.

Por protestuesit grek janë nisur drejt vendit ku do të nënshkruhet marrëveshja, në kufi me Maqedoninë.

videot e shpërndara nga mediat greke shihen qytetarët se si organizohen me autobusë. E megjithatë janë shumë pak në numër.


Shtuar më 17/06/2018, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori