Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Fashizëm në Maqedoni, protestuesit kërkojnë dhoma gazi për shqiptarët (FOTO LAJM)

Ndërkohë që po vazhdojnë ende protestat e maqedonasve kundër gjuhës shqipe dhe Platformës shqiptareMaqedoni, prej tyre kanë brohoritur se duhen "dhoma gazi për shqiptarët", etj.

Protestuesit kanë marshuar në rrugët e 21 qyteteve të Maqedonisë, ndërsa më tepër jehonë ka patur protesta në Shkup.

Ndërkohë lideri i Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev në një intervistë për televizionin shtetëror kroat "HRT", ka thënë se platforma shqiptare është bërë në Maqedoni dhe jo në Shqipëri, dhe si e tillë nuk paraqet dhunë dhe konflikt të ri në këtë shtet. /albeu.com/

Shtuar më 07/03/2017, ora 09:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori