E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
E RËNDË/ Bie shtylla dhe godet për vdekje 13-vjeçaren në Kumanovë
Një vajzë e mitur, banore e Kroacisë, ka ndërruat jetë në Qendrën Mjekësore në Kumanovë, ku u dërgua pasi u godit nga një shtyllë në një fushë hendbolli në Kumanovë.

"Më 14.08.2019 në ora 17:15 në SPB-Kumanovë, është raportuar se një vajzë 13 vjeçe nga Republika e Kroacisë e cila po qëndronte përkohësisht në Republikën e Maqedonisë së Veriut është dërguar në Qendrën Mjekësore në Kumanovë, me lëndime në kokë, të cilat i kishte marrë gjatë goditjes nga rënia e një shtylle në një fushë lojërash për hendboll në rrugën "Narodna Revolucija".

Nga goditjet e marra vajza ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit, trupi i të ndjerit iu dorëzua familjes", njoftojnë nga MPB.
Shtuar më 15/08/2019, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori