Bëhet i gjallë Gruevski, te ky shtet është arratisur (FOTO LAJM)

Nikola Gruevski
Më në fund ka reaguar edhe ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski i cili po kërkohet nga policia për të vuajtur dënimin me burg 2 vjet,shkruan albeu.com.

Gruevski ka njoftuar se është larguar nga Maqedonia për në Hungari ku dhe ka kërkuar azil politik.

"Në ditët e fundit kam marrë kërcënime të panumërta të jetës sime. Jam në budapest tani, dhe kam kërkuar azil politik nga autoritetet hungareze. Unë gjithmonë do të mbetem besnik për Maqedoninë. Nuk do të heq dorë kurrë." ka deklaruar ai./albeu.com/
Shtuar më 13/11/2018, ora 13:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori