22 të vdekur dhe 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni
Ministria e shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 561 raste të reja me KOVID-19, ndërsa janë bërë 1901 testime.

Rastet janë regjistruar në Shkup-271, Kumanovë-29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Veles-20, Strumicë-32…

Instituti për Shëndet Publik, përcjell SHENJA, ka regjistruar 197 pacientë të shëruar.

Për fat të keq në 24 orët e fundit është shënuar numër rekord i personave të cilët e kanë humbur jetën nga koronavirusi, edhe atë 22.

/SHENJA/


Shtuar më 25/10/2020, ora 19:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori