Dyshohej se ishin prostituta, arrestohen 3 shqiptare në Maqedoni
3 vajza shqiptare dhe një serbe janë ndaluar nga Policia në Tetovë dhe Gostivar.

Ato u ndaluan pasi dyshohet se ushtronin prostitucion, pavarësisht se kanë deklaruar se në fakt ishin balerina.

Vajzat janë gjobitur ndërkohë me një shumë prej 400 eurosh dhe po bëhet gadi dëbimi për në vendin e tyre.

Ato akuzohen se punonin në tre objekte hotelirie në Sedllarcë të Epërme të Tetovës dhe Raven të Gostivarit.

Shtetaset e huaja të arrestuara ndodhen në stacionin policor të Gostivarit dhe Tetovës. Sipas Ministrisë së Brendshme maqedonase, shtetaset do të deportohen në vendet e tyre, shkrua starplus.

Sikundër raportohet, në momentin e ndalimit, ato kanë deklaruar se punonin si balerina, por policia dyshon se ato prostituonin.
Shtuar më 11/01/2018, ora 19:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori