Dy zyrtarë të VMRO-DPMNE-së hedhin votën në referendum
Ish-ministri nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov dhe deputeti i kësaj partie, Kërsto Jovanovski votuan në referendum.

Siç u njoftua më parë, nënkryetari i VMRO-DPMNE-së dhe kryetari i Kavadarit, Mitko Jançev votoireferendum, ndërsa të drejtën e votës e kanë realizuar edhe deputeti dhe koordinatori i njëri grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Dragan Janev, shkruan Libertas.

referendum votoi edhe deputetja e VMRO-DPMNE-së, Daniela Rangellova.

Lideri i VMRO-DPMNE-së , Hristian Mickoski tha se secili vet duhet të vendosë sipas bindjeve personale se si do të votojë.
Shtuar më 30/09/2018, ora 18:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori