Dy persona publikë, viktima të vjedhjeve
E shoqja e një deputeti dhe një funksionar i lartë, janë dy ndër të dëmtuarit e katër plaçkitësve që u arrestuan ditë më parë nga Policia. Ata kanë njohur stolitë dhe sendet e tyre të vjedhura në videon e publikuar të MPB-së dhe janë paraqitur për t’i marrë ato. Ministria u ka bërë thirrje qytetarëve të shohin me vëmendje video-regjistrimin dhe nëse dyshojnë se sendet e tyre ndodhen ndër ato që janë kapur, t’i drejtohen Policisë. Pak ditë më parë, policia arrestoi katër të dyshuar për plaçkitje dhe grabitje. Shuma e mallit të vjedhur arrin në 17 mijë euro. Të arrestuarit janë N.D (45 vjeç), K.H (48), M.I (25) dhe V.K (20 vjeç). /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2013, ora 14:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori