Dy nxënës nga Jahja Kemal fitojnë vendin e parë në Europë për matematikë
Dy nxënës nga Tetova, Amar Ademi dhe Jusuf Xheladini kanë fituar vendin e parë ne garat europiane për matematikë.

Garat janë mbajtur më datë 7 deri ne 11 mars në qytetin Krakov të Polonisë. Amari është një nxënës që premton shumë ai përpos matematikës ka talent edhe në art, muzikë dhe aktrim.

Të dy djemt e rinj jane talente dhe sigurisht rruga e tyre nuk ndalet këtu. Ata do të vazhdojnë që edhe më shumë të punojnë dhe mos të ndalojnë me sukseset e tyre. Ndryshe që të dy janë nxënës të kolegjit të njohur Jahja Kemal. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2018, ora 21:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori