Dujovski: Bisedimet mes partive do zhvillohen me vështirësi të mëdha (VIDEO)
Kanë filluar zyrtarisht bisedimet mes OBRM-PDUKM dhe BDI-së dhe LSDM-BDI, për formimin e qeverisë së re, dhe pse sipas Nikolla Dujovskit, këto takime i vlerëson si fillim të mirë, por duhet të kuptojmë se bisedimet do të zhvillohen me vështirësi.

Nga partitë politike nuk kanë dhënë asnjë detaj nga takimet e zhvilluara, por jo zyrtarisht thuhet se nuk është arritur një marrëveshje mes palësh për rolin e Prokurorisë Speciale, pasi Gruevski është shprehur kundër vazhdimit të mandatit të këtij organi. /albeu.com/
Shtuar më 20/01/2017, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori