Drejtori i VMRO-së ofendon homoseksualët
Filip Petrovski
Drejtori i arkivit shtetëror, Filip Petrovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postimi në mënyrë indirekte është tallur me komunitetit “LGDB groupe” të cilët bëjnë martesa të gjinisë së njëjtë.

Petrovski ka ilustruar një fotografi ku thotë se martesa duhet të jetë mes burrit dhe gruas dhe assesi mes gjinisë së njëjtë. Si duket Petrovski ju ka adresuar këtë post disa nga protestuesve të opozitës dhe organizatave jo qeveritare./Albeu.com/
Shtuar më 03/06/2016, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori