DR fton partitė nė bashkėpunim
Pëlqej
Demokracia e Re
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Demokracia e Re ka bėrė rikonstruimin e degės sė saj nė Ēair, me ē’rast nė funksionin e kryetarit tė kėtij organi ka zgjedhur kolonelin nė pension, Taip Jusufi.

Tė pranishmėve u ėshtė drejtuar lideri i DR-sė, Kastriot Haxhirexha dhe nėnkryetari Abedin Zymberi, ndėrsa tė pranishėm kanė qenė edhe nėnkryetari Kushtrim Murtishi, Sekretari i Pėrgjithshėm, Fatmir Etemi dhe Sekretari Organizativ, Sevdar Mahmuti.

“Pėr njė kohė tė shkurtėr do tė kryhen tė gjitha rikonstuimet nė tė gjitha degėt dhe nėndegėt. DR-ja me punėn e saj ėshtė e sigurt se numri i mbėshtetėsve tė saj do tė rritet dukshėm dhe do tė jetė faktor i rėndėsishėm nė skenėn politike. Gjithashtu, jemi tė hapur pėr bashkėpunim me tė gjitha partitė politike shqiptare, sepse situate aktuale nė Maqedoni dhe rajon i do shqiptarėt mė tė bashkuar se kurdoherė”, thuhet nė kumtesėn e DR-sė, citon Zhurnal. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2012, ora 13:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.