Dosje të reja me akuza për Gruevskin dhe Mijalkovin nga PSP dorëzohen në gjykatë
Prokuroria Speciale Publike mbrëmë rreth dy orë para skadimit të mandatit ka dorëzuari në Gjykatë lëndët për rastet “Titanik”, “Target” dhe “Fortesa”.

Të dyshuar kryesor në këto lëndë janë lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe ish shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov.

Ndërkohë mbrëmë Gjykata themelore – Shkupi 1 njoftoi se nuk ka ngritur asnjë masë të paraburgimit por vetëm u është marrë pasaporta disa prej të akuzuarve në lëndët e Speciales. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2017, ora 09:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori