Doris Pak: Nuk ka kthim vizash
Doris Pack
Nuk do të ketë pezullimliberalizimitvizave për vendet e Ballkanit Perëndimor, kështu deklaroi eurodeputetja Doris Pak duke shtuar ekziston mundësia e rikthimit të vizave, në rast se do të harxhoheshin të gjitha masat për zvogëlimin e fluksit të emigrantëve të huaj.

“Propozimi për pezullim i bërë nga KE është administrative dhe politik, por shumë i komplikuar, ashtu që është i pamundur të aplikohet. Parlamenti Evropian pavarësisht kësaj është mbështetës i fuqishëm i liberalizimitvizave”, theksoi Pak.

“Qeveria e Maqedonisë të vazhdojë përkushtimin për bindjen e popullatës për të mos keqpërdorur liberalizimin e vizave”, shtoi ajo. /albeu.com/
Shtuar më 27/05/2011, ora 19:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori