Doganat e Maqedonisë sekuestrojnë drogë dhe ilaçe nëpër kufi
Doganierët e Maqedonisë në dy javët e fundit kanë parandaluar dy përpjekje për kontrabandim të drogës, përcjell Aktuale.mk.

Në rastin e parë në vendaklimin Bllato më datë 18 dhjetor të 2017-ës është parandaluar kontrabandim i marihuanës. Droga ishte gjetur në bagazh në pjesën e gomës rezervë.

Në rastine dytë doganierët kanë sekuestruar 5 tableta ekstazi gjatë kontrollit në deponë Detoil afër Kumanovës

Gjithashtu janë zbuluar edhe kontrabandimi i mallit të ndryshëm sikurse ilace, veshmbathje, pjesë të automobilave, piktura dhe vegla.
Shtuar më 02/01/2018, ora 14:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori