Ditë e zezë për Maqedoninë e Veriut, rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi
Sot Maqedonia e Veriut ka regjistruar 13 viktima dhe 173 raste të reja me koronavirus.

Statistikat e fundit tregojnë që brenda 24 orëve janë regjistruar së paku 150 pacientë të shëruar pas infektimit me Còvid-19.

Deri tani, Maqedonia e Veriut ka 3558 raste aktive me koronavirus, teksa kujtojmë se një ditë më parë, u raportuan 4 viktima.
Shtuar më 02/07/2020, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori