Dita e fundit për paraqitjen e kandidaturave për zgjedhjet lokale
Pëlqej
Sontë në mesanatë është afati i fundit ligjor për partitë politike në KSHZ të cilat duhet të dorëzojnë listat e kandidatëve për kryetar dhe këshilltarë komunash.

Komisionet Komunale Zgjedhore më pas kanë afat 48 orë nga pranimi i listave, t’i vërtetojnë ato nëse janë dorëzuar sipas rregullave të ligjit zgjedhor.

Sipas afatit për çështje zgjedhore, shorti për radhitjen e kandidatëve duhet të mbahet më 18 shtator. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2017, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori