Diplomati gjerman anulon vizitën në Maqedoni
I dërguari i posaçëm i Ministrisë për punë të jashtme gjermane për Evropën Juglindore, Christian Hellbach, ka anuluar vizitën e tij në Maqedoni.

Nga Ambasada njoftojnë se vizita e planifikuar e diplomatit të lartë gjerman është anuluar dhe se vizita e tij duhet të realizohet gjatë muajit shkurt.

Kujtojmë se përkrahja gjermane për Maqedoninë ka qenë e vazhdueshme. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2017, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori