Dimitrovski: Nuk i trembemi forcës së policisë
Gazetari dhe kryeredaktori i së përditshmes “Nova Makedonija”, Zoran Dimitrovski, ka reaguar për praninë e madhe të forcave policore në protestën e sotme të gazetarëve. Dimitrovski thotë se nuk arrin të kuptojë numrin e lartë të policëve, kur protesta ishte paralajmëruar si e qetë dhe paqësore. “Nuk e kam të qartë nëse Qeveria ka vendosur të tregojë forcë dhe përse nuk iu lejua gazetarëve të protestojnë përpara godinës së Muzeut të VMRO-së. Ne nuk kemi frikë nga kaq shumë policë. Ideja ishte që protesta të kalonte pa incidente, por Policia shkaktoi disa fërkime të vogla. Ne do të vazhdojmë të kërkojmë lirimin e Kezharovskit”,-ka deklaruar Dimitrovski. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2013, ora 17:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori