Dimitrov nesër në Luksenburg
Pëlqej
Ministri i punëve të jashtme Nikolla Diitrov, me ftesë të homologut të tij Zhan Aselborn, nesër për vizitë kthyese në Luksemburg.

Përveç takimit me Aselborn, ai do të takohet edhe me Kryetarin e parlamentit Mars Di Bartolomeo dhe me anëtarët e Komisionit parlamentar për punë të jashtme dhe evropiane.

kuadër të vizitës, në Odën ekonomike të Luksemburgut, Dimitrov do ti paraqesë mundësitë për investim në Republikën e Maqedonisë për kompanitë e Luksemburgut. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2018, ora 22:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori