Digjet 450 ton grurë i pakorruror
Rreth 450 ton grurë i pakorrur, pronë e kombinatit bujqësor ‘Pellagonia’, është djegur nga një zjarr në e fshatin Kremenicë.


Zjarri ka shpërthyer në orën 14:15 dhe ka përfshirë 90 metra katrorë sipërfaqe, ndërsa është fikur në orën 16:00 nga ekipet e Njësitit territorial kundër zjarrfikësve-Manastir dhe të punësuarit në ‘Pellagoni’, njofton policia.

SPB-Manastir ka kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2017, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori