Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, arrestohet një nga personat e maskuar
Policia e Maqedonisë ka arritur të arrestojë edhe një të kërkuar nga personat e akuzuar për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë, natën e 27 prillit të vitit të kaluar, mëson "24 vesti".

Bëhet fjalë për Mlladen Dodevski, një nga personat për të cilët u shpall flet-arrest ndërkombëtar. Të kërkuar tjerë janë edhe Aleksandar Vasilevski-Ninxha, Nikolla Mitrevski-Koljo, Dejan Davidovski dhe Mitre Ptropovski.

Këta janë në arrati, ndërsa lidhur me ngjarjet e dhunshme në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit 28 persona tjerë janë në paraburgim. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2018, ora 11:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori