I vihet tritoli një banese në Durrës
Dhuna ndaj ish-ministrit Janakievski, reagon spitali “8 Shtatori”
Pas prentendimeve për lëndime trupore në dëm të ish-funksionarit rë VMRO-DPMNE-së, në burgun e Shutkës ku u dërgua një natë më parë për ngjarjet e 27-prillit, ka ardhur reagimi I spitalit të përgjithshëm I qytetit “8 Shtatori” ne Shkup.

Spitali shpjegon situatën e pacientit dhe apelon qytetarët që të mos bien pre e thashethemeve por t’u referohen vetëm informative të institucioneve përkatëse, shkruan Albeu.com.

“Sot më 21.02.2019, në spitalin e përgjithshëmQytetit “8 ShtatoriShkup është pranuar personi me inicialet M.J i cili në gjendje amneze (sipas deklaratave me gojë) është ankuar për dhimbje trupore dhe dhimbje koke. Spitali i përgjithshëm i qytetit “8 ShtatoriShkup, apelon opinioni publik që të ndjek informatat zyrtare të institucioneve përkatëse dhe mos të bjer pre e spekulimeve”. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 20:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori