Dhomë lutjesh për myslimanët në aeroportin e Shkupit (FOTOLAJM)

Duke marrë shembull nga aeroportet ndërkombëtare në të gjithë botën, edhe aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” ka krijuar hapësirë për lutje për besimtarët myslimanë. Aeroporti që drejtohet nga kompania turke “TAV” ka krijuar hapësirë të mjaftueshme për përmbushjen e obligimit ndaj besimtarëve, bën të ditur agjencia "Zhurnal". Një veprim i tillë është mirëpritur nga besimtarët myslimanë nëpër rrjetet sociale, por është quajtur absurd nga disa media maqedonase të cilat e vlerësojnë si prapambetje këtë veprim të aeroportit dhe diskriminues duke kërkuar hapësirë për lutje edhe për besimtarë të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 11:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori