Deputeti gjerman: Maqedonia nuk ka vetëm problemin e emrit
Maqedonia nuk ka vetëm problemin e emrit me Greqinë si çështje të pazgjidhur për të hyrë në BE, por ka edhe ngecje në reformat e kërkuara nga Bashkimi Evropian.

Kështu është shprehur deputeti gjerman Thorstan Frei nga CDU-ja.

"Sigurisht që çështja e emrit me Greqinë është parësore. Por nuk duhet harruar gjithashtu edhe lufta kundër korrupsionit, sundimi i së drejtës, si dhe përforcimi i lirisë së shtypit”, thotë deputeti gjerman, transmeton Zhurnal.

Sipas tij, mediat kanë varësi ndaj pushtetit dhe nuk janë të pavarura./albeu.com/
Shtuar më 17/10/2014, ora 11:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori