Deputeti Dimovski jep dëshmi për ngjarjet e 27 prillit
Pëlqej
Deputeti i partisë socialistike, Lupço Dimovski sot është ftuar në Prokurori për t’u marrë në pyetje për ngjarjet e 27-prillit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.

Dimovski është deputeti i tretë i cili duhet të jep dëshmi dhe të cilit i është vazhduar masa e arrestit shtëpiak.

Ndryshe, Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1 më 27 dhjetor, ua vazhdoi masën për paraburgim 29 personave në lidhje me ngjarjet e 27-prillit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.

23 personave u është vazhduar masa 30-ditë paraburgim, katër personave u është vazhduar masa arrestit shtëpiak, ndërsa dy të akuzuarve masa e paraburgimit u është ndërruar me arrest shtëpiak. /albeu.com/Shtuar më 18/01/2018, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori