Deputetët e VMRO-DPMNE-së largohen nga Kuvendi
Pasi kishin zaptuar zyrën e kryetarit të ri të Kuvendit të Maqedonisë dhe penguan punën e Talat Xhaferit si kryetari i ri të Kuvendit të Maqedonisë, deputetët e VMRO-së janë larguar nga objekti i dhomës ligjvënëse dhe kanë thënë vazhdojnë të mos r njohin Xhaferin si kryetar legjitim.

Antonio Milloshoski ka thënë gjatë daljes ”zgjedhja jo-legjitime e Xhaferit për kryetarë ka dhënë mundësi të reja për thellimin e krizës”.

Përveç Milloshoskit janë parë edhe deputetë tjerë si Nikolla Gruevski, Ilija Dimovski, Trajko Veljanoski dhe kryeministri i qeverisë teknike, Emil Dimitriev. /albeu.com/
Shtuar më 02/05/2017, ora 17:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori