Dënohet me 800 euro shitësi i shalqinit
Policia e Maqedonisë ka dënuar me 800 euro gjobë një shitës shalqini.

Sipas policisë, bujku N.N., shiste 9600 kilogram shalqin pa leje.

Policia ka konfiskuar mallin e bujkut dhe ka deklaruar se Inspektoriati shtetëror për bujqësi do vazhdojë me aksionin për kontrollimin e prodhimeve të bujqve në të gjithë vendin. /albeu.com/

Shtuar më 04/08/2016, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori