Dëmtohet figura e Nënës Terezë në sheshin "Skënderbeu" të Shkupit
Sot në orët e para të mëngjesit, Sheshi "Skënderbeu" në Shkup është dëmtuar qëllimisht nga persona të panjohur.

Në muralin me figura të historisë shqiptare, persona të panjohur kanë hedhur bojë të zezë në drejtim të pikturës së Nënë Terezës.

Ky akt mendohet se është bërë qëllimisht për të nxitur urrejte ndëretnike dhe ndërfetare në vend. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2017, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori