Del harta, në cilat qytete ka marrë më shumë vota kandidati shqiptar (FOTO LAJM)

Po vazhdon numërimi i votave në Maqedoninë e Veriut ndërsa në hartë tregohet zonat ku kandidatët kanë marrë më së shumti vota, shkruan albeu.com.

Ngjyra e verdhë jep edhe vota ku ka fituar kandidati shqiptar Blerim Reka.

Nga shtabi zgjedhor i kandidatit presidencial, Blerim Reka vlerësuan se zgjedhjet e sotme kanë kaluar në atmosferë korrekte dhe demokratike.

“Përshtypja jonë prej këtyre zgjedhjeve është se kaluan në atmosferë shumë korrekte dhe demokratike me numër shumë të vogël të parregullsive”, tha Ramadan Rexhepi, zëdhënës i shtabit zgjedhor të Rekës.
Shtuar më 21/04/2019, ora 21:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori