Dalja e votuesve deri në orën 17:00, ja krahasimi me rrethin e parë (FOTO)

rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale dalja e përgjithshme e votuesve deri në orën 17:00 përfshin 43,89%.

Sipas tabelës mund të shihet se numri i votuesve deri në orën 17:00 në të gjitha komunat me shumicë shqiptare, prej tyre në gjashtë komuna kemi dalje më të lartë të votuesve si dhe në gjashtë komuna tjera dalje më të ulët në krahasim me rrethin e parë.

Deri orën 17:00 dalje më të madhe të votuesve ka pasur në Komunën e Vrapçishtit për 4.91% në krahasim me rrethin e parë, ndërsa dalje më të ulët në Komunën e Studeniçanit me 4.92% më pak në krahasim me rrethin e parë, njofton Portalb.mk.

Për më shumë shihni tabelën më sipër. /albeu.com/
Shtuar më 29/10/2017, ora 18:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori