Dalin pamjet e rrahjes mes asambleistëve në Komunën e Skënderajt (VIDEO)
Një përleshje fizike mes shumë asamblistëve e drejtorëve komunalë ka ndodhur sot në kuvendin e Skenderajt.

"Dy nga ata që ishin në rrahje gjenden në polici, duke pritur të japin deklaratë. Akoma nuk është hapur rast”, ka thënë për Express, zëdhënsja e policisë rajonale të Mitrovicës, Fexhrije Pllana.

Ndërsa Express mëson se më së shumti lëndime ka pësuar asamblisti i Inicitiatëvs 40000">40000, Malsor Bejta.

Rojet e kryetarit të komunës, Bekim Jashari, bashkë me drejtorin për Kulturë dhe Rini, Ramiz Shala, janë rrahur me disa asambleistë të Vetëvendosjes dhe të Iniciativës 40000">40000.

Shtuar më 28/09/2018, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori