Daçiç: E duam Maqedoninë si Papua Guinenë e Re
Deklarata tendencioze dhe fyese vijnë nga fqinji serb i Maqedonisë, me sakte nga ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç.

Ai citohet të ketë deklaruar për televizionin N1 në lidhje me marrëdhëniet e Serbisë me shtetet fqinje. Ai ka deklaruar se e respekton Maqedoninë si fqinj.

"E duam sikur Papua Guinenë e re dhe se kjo vlen si për Malin e zi, ashtu edhe për Maqedoninë:, ka thene krediplomati serb.

Daçiç shprehet se do të pështynte veten nëse do të thoshte se jemi të mrekullueshëm, por më të mirë nuk kemi, e sido që të jetë, ai kërkon që të jetojmë së bashku. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2016, ora 09:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori