Cuculovski: Një pjesë e platformës së shqiptarëve do të çojë në federalizim
Profesori Ljubomir Cuculovski në një intervistë për Kanal 5, deklaroi se çështjet vitale për shtetin siç janë, ndryshimi i himnit dhe flamurit duhet të bëhen përmes referendumit dhe jo prapa dyerve të mbyllura.

Ai theksoi se një pjesë e platformësshqiptarëve çon në federalizimin e shtetit.

“Jo bisedimet që zhvillohen prapa dyerve të mbyllura, por edhe prapa kokave të mbyllura, që do të thotë se partitë që negocionojnë nuk e dinë se çfarë pasoja mund të vijnë nga kërkesat e tyre”, deklaroi Cuculovski.

Ndërsa i pyetur për çështjen se a mund që kriza politike të shndërrohet në krizë ndëretnike, ai tha se kjo ka mundësi të ndodh dhe të gjendemi edhe një herë në situatën e vitit 2001./albeu.com/
Shtuar më 22/02/2017, ora 21:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori