Covid-19, një viktimë dhe 46 raste të reja në MAQEDONI
Prej gjithsej 341 testeve të realizuara gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, 46 kanë rezultuar pozitiv me virusin korona(Covid-19).

Me rastet e fundit numri i të infektuarve në vend shkon në 633. Sipas qyteteve 12 raste të reja janë regjistruar në Shkup, 13 në Kumanovë, tetë në Prilep, një në Tetovë, dy në Strugë, tetë në Veles, një në Koçani dhe nj[ në Probishtip. Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar edhe një viktimë nga Kumanova.

/Alsat.
Shtuar më 09/04/2020, ora 16:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori